W pierwszych miesiącach i latach nauki szycia popełniłam wiele błędów, które kosztowały mnie nie tylko czas, ale i pieniądze. Na rzeczy których nigdy nie użyłam lub mogłabym sobie odpuścić wydałam co najmniej 3000 (trzy tysiące) złotych. I to w ciągu pierwszych dwóch lat!

Do tego doszedł czas, który spędziłam na wyszukiwaniu sprzętu. Nie wiedziałam czego szukać i co będzie mi potrzebne, a spędziłam nad tym długie godziny! Łącznie z pierwszymi nieudanymi projektami zmarnowałam około 200 godzin czyli pełny miesiąc pracy etatowej! Teraz w tym czasie uszyłabym czasie 3 albo 4 marynarki albo 10 par eleganckich spodni!

Później było tylko odrobinę lepiej. Nie miałam pełnej wiedzy, więc często marnowałam materiały i kupowałam niepasujące dodatki. Kupiłam rzeczy, które zajmują miejsce, bo szkoda je wyrzucać. Przeznaczałam na szycie kwoty idące w tysiące. Część z tego, to były utopione pieniądze.

Możesz zaoszczędzić pieniądze i czas.

E-book Jak zacząć szyć? to skrót, którego ja nie miałam. Zaoszczędzisz czas, a więc uszyjesz więcej ubrań. Zaoszczędzisz pieniądze i kupisz tylko to czego naprawdę potrzebujesz.

Czujesz, że to coś dla Ciebie? Klikaj w przycisk.

Szyjesz ale ciągle coś nie wychodzi?

Masz już dość, że ciągle czegoś nie wiesz. Chcesz po prostu działać i mieć pewność, że po kilku godzinach przy maszynie otrzymasz coś co będziesz dumnie nosić?

Czasem nie wiesz od której strony coś ugryźć? Najpierw wahasz się, który projekt wybrać. A gdy w końcu się zdecydujesz i zaplanujesz pracę okazuje się, że brak Ci sprzętu albo maszyna odmawia współpracy. I znowu wracasz do wyboru projektu, myśląc, że może to jednak nie był ten właściwy?

Niby wiesz, że trzeba najpierw wybrać wykrój i materiał, ale nikt Ci nie powiedział jak to zrobić.

Nie możesz zacząć, bo brakuje Ci podstaw. Ale masz tysiące genialnych pomysłów więc tylko ta niewiedza blokuje Cię przed podbojem świata.

Co więcej – ja też wiem, że podbijesz świat, bo napisałam tego e-booka tak, żebyś od poziomu zero łatwo przeszła do już coś wiem, mogę iść dalej.

Jedna z pierwszych klientek napisała do mnie ostatnio:

(…)czytalo sie naprawde przyjemnie i daje poczucie “dasz rade, odwagi, maszyna Cię nie zje”.

Czego się spodziewać po e-booku?

Mnóstwa praktycznych porad, doprawionych szczyptą wiedzy teoretycznej. To, czego się tutaj nauczysz, będziesz wykorzystywać z projektu na projekt. Wszystko czego potrzebujesz na starcie zebrałam dla Ciebie w jednym miejscu. Jeśli teraz nawet nie masz pytań, bo nie wiesz o co pytać, to po już nawet po pobieżnym przejrzeniu tego e-booka wiele Ci się rozjaśni.

To jest coś więcej niż tylko tekst! Zaprojektowałam go tak, aby był kursem szycia dla osób początkujących.

W e-booku prowadzę Cię przez 24 rozdziały, a tak naprawdę błędy, których możesz uniknąć, aż do celu: ubrania gotowego, by je nosić.

Przeprowadzę Cię przez naukę szycia od punktu zero do ukończenia pierwszego projektu! Krok po kroku, trzymając Cię za rękę pokażę gdzie iść. Pomogę Ci zdobyć doświadczenie w kontrolowany i bezpieczny sposób. Dzięki temu ograniczysz straty w czasie i materiałach, a co za tym idzie – także finansowe.

Dzięki temu e-bookowi uszyjesz kolejne rzeczy zamiast tracić czas na szukanie sprzętu, którego nie potrzebujesz albo nie wiesz nawet do czego służy.

E-book o szyciu, czyli o czym?

 • Jak pokonać strach przed szyciem?
 • Jak przestać bać się maszyny do szycia?
 • Jak nie bać się, że zepsujesz sprzęt?
 • Igły, nożyczki, nici, manekiny, szpilki i wszystkie inne akcesoria. Jak się w tym wszystkim odnaleźć, co jest przydatne, a co mniej?
 • Jak zaplanować projekt?
 • Jak dobrać do niego materiał?
 • Skąd wziąć wykrój?
 • Czym różnią się materiały syntetyczne od sztucznych?
 • Jaki materiał wybrać na pierwsze projekty?
 • Jak oszczędzać na materiałach i akcesoriach?
 • Jak dopasować do siebie gotowy wykrój?

A to tylko niektóre tematy, z tych, które poruszam w e-booku.

Ten e-book nie zawiera wykrojów. Zamiast tego pokazuję podstawy użycia i dopasowania gotowych wykrojów – także tych bezpłatnych.

To jest pełna instrukcja krok po kroku, jak zacząć swoją przygodę z szyciem, gdy jesteś w punkcie zero.

Dla kogo jest ten e-book?

Dla początkujących

Jeśli jeszcze nie wiesz nic o szyciu i masz w głowie tylko pytania a żadnej odpowiedzi, to ten e-book jest dla Ciebie. Pokażę Ci dokładnie to, co potrzebujesz wiedzieć, aby zacząć szyć.

Dla chcących szyć ubrania

E-book jest napisany pod kątem szycia ubrań, jednak jest tam też wiedza uniwersalna, która przyda Ci się przy dowolnym projekcie.

Dla tych, którzy zaczynają naukę szycia

Jeśli szyjesz tylko trochę, ale wiele rzeczy robisz intuicyjnie i nie wiesz czy dobrze – pomogę Ci to usystematyzować. Przeprowadzę Cię od początku do końca przez projekt, który wybierzesz.

Dla tych, którzy mają obawy

Jeśli czujesz delikatny respekt, kiedy siadasz przed maszyną do szycia i boisz się że nie wiesz od czego zacząć, to też jest coś dla Ciebie. W tym temacie także przygotowałam kilka wskazówek.

Dla tych, którzy mają ambicje

Jeśli proste uszytki to dla Ciebie za mało i chcesz w przyszłości zmierzyć się z zaawansowanymi projektami, może nawet z krawiectwem ciężkim, to jesteś w dobrym miejscu. Chcę przejść z Tobą tę drogę, którą lata temu przeszłam sama. A jeśli Ty zechcesz, poprowadzę Cię przez skróty, których sama wtedy nie znałam.

To jak? Idziemy?

Kiedy sobie darować?

Jeśli jesteś na poziomie (średnio)zaawansowanym

Jeśli potrafisz dobrze szyć, to prawdopodobnie wiesz już większość tego, co tam napisałam. Ten e-book nie jest dla Ciebie, ale możesz zapisać się do newslettera, ponieważ produkty dla zaawansowanych też będę tworzyć.

Jeśli chcesz efektu od razu

Jeśli chcesz mieć efekt tuż po kupieniu i nie masz czasu na naukę, to niewiele skorzystasz. E-book zawiera serię informacji i wskazówek oraz ćwiczenia podsumowujące zdobytą wiedzę.

Co zawiera zestaw?

Jak zacząć szyć? 24 błędy, których łatwo unikniesz

Kurs szycia w postaci e-booka. Postawy, których potrzebujesz, by zacząć.

 • 24 rozdziały z opisem błędów i sposobów na ich uniknięcie,
 • 80 pytań i odpowiedzi,
 • 48 ćwiczeń,
 • ponad 200 stron,
 • ponad 200 zdjęć i rysunków,
 • dostosowany do wyświetlania na telefonie.

Karty pracy do e-booka Jak zacząć szyć?

Zaprojektowane tak, by ułatwić Ci pracę z e-bookiem. Ukończone rozdziały i ćwiczenia możesz na niej łatwo oznaczyć. Znajdziesz tam też miejsce na zapisanie czasu wykonania oraz własne notatki.

 • 10 stron,
 • gotowe do druku – bez tła, aby nie marnować tuszu.

Karty możesz drukować wielokrotnie i używać ich także do kolejnych projektów.

Karta pomiaru

Na tej karcie zapiszesz podstawowe wymiary ciała oraz ubrania. Kartę możesz drukować wielokrotnie i używać jej do wielu projektów.


Rekomendacje

Chciałabym mieć tego e-booka, kiedy zaczynałam

Dorota

Ebook jest naprawdę ciekawy. Pozwala wziąć głęboki oddech i pomaga na spokojnie poukładać podejście do szycia. To może nie podręcznik uczący wielu konkretnych technik, ale świetny przewodnik po tym, jak się zorganizować na początku swojej przygody z szyciem. Jak nie spanikować i jak się zaprzyjaźnić ze swoją maszyną. Daje poczucie, że co prawda ambitny cel jest motywacją, ale ważna jest też radość z podróży – e-book uczy, że dzięki właściwemu podejściu, cały proces tworzenia uszytków będzie frajda. Kto wie, dla ilu osób szycie stanie się dzięki temu pasją..

Estera

Z Kasią zdarzyło mi się współpracować przy okazji organizacji warsztatów szycia podczas festiwalu, którego jestem Dyrektorem.

Warsztaty z Kasią to gratka nie tylko dla tych, którzy kochają szyć i potrzebują rozszerzyć swój kunszt o krawiectwo ciężki, ale także dla zupełnych laików – jak ja!

Kasia ma ogromną wiedzę, którą przekazuje w sposób jasny i przystępny.

Jej przygotowanie do warsztatów było bez zarzutu, a po ich zakończeniu wiele osób zaczęło szyć ! Myślę, że to najlepsza rekomendacja i komplement 😉

Nic nie daje większej satysfakcji niż samodzielnie uszyty element odzieży.

Serdecznie polecam!

Agnieszka De Neve

Warsztaty z Kasią to była czysta przyjemność – w przecudownej atmosferze ciepła i OCEANU cierpliwości wszystkie wątpliwości były rozwiane, a każde pytanie uzyskało rzeczową i konkretną odpowiedź.

Kasia ma niesamowitą wiedzę na temat krawiectwa wysokiego – wiem, że dzisiejsze krawcowe nie wykorzystują tych technik – tym bardziej więc warto zgłębić je we własnym zakresie, żeby mieć świetnie odszyte ubrania na lata – w dodatku własnoręcznie wykonane!

Agata Chachurska


Swego czasu igły do szycia bałem się tak samo, jak tej u lekarza czy dentysty. Na sam widok tegoż przyrządu robiło mi się słabo. Niestety, aktywność rekonstrukcyjna w pewnym momencie zmusiła mnie do nauki i odnalezienia tej nieszczęsnej igły w stogu siana. Dzięki Pani Katarzynie Andres odkryłem, że przez ucho igielne co prawda wielbłąd nie przejdzie, ale nitka już tak. Zrozumiałem, że ta nitka ma potężną moc sprawczą. Otóż po zbyt intensywnych walkach ramię w ramię z kolegami i koleżankami w okopach/polach/rzekach tudzież późniejszej integracji w obozowisku, odgłos rozrywanego materiału/urwanego guzika w kurtce mundurowej lub spodniach w wyniku nauki Pani Katarzyny nie oznacza już dla mnie końca świata. Życie stało się prostsze, a świat mniej dziurawy.

Pozdrawiam i polecam.

Aleksander Bujak


Miałam okazję uczestniczyć w przyspieszonym kursie szycia dla rekonstruktorów i muszę przyznać, że Kasia to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Kompetentna, cierpliwa i potrafiąca dostosować poziom swoich lekcji do uczestników. Nauczyłam się kilku sztuczek, dzięki którym szycie idzie mi znacznie łatwiej. Serdecznie polecam kurs każdej osobie, która rozpoczyna swoją przygodę z szyciem.

Dominika Jachymiak

Często zadawane pytania

Dlaczego e-book a nie kurs?

Jest kilka powodów.

Uznałam, że tekst pisany ma ogromną zaletę, której nie maja kursy online: dużo łatwiej zorientować się w tekście niż w filmie lub nagraniu audio. Łatwiej możesz coś pominąć, a później do tego wrócić, gdy tego potrzebujesz.

Ten e-book został tak ułożony, żeby łatwo było znaleźć najważniejsze fragmenty. Ważne informacje podałam w formie pytań i odpowiedzi, a lista pytań jest klikalna.

Początkowo myślałam o kursie, ale zdecydowałam, że mój pierwszy produkt online ma być w cenie poniżej 100 zł. Chcę aby był dostępny dla wszystkich, którzy go potrzebują. Dlatego zdecydowałam się na e-booka.

Być może kiedyś nagram też kurs dla początkujących ale jego cena będzie na pewno znacznie wyższa niż e-booka.

Czy dam sobie radę?

Ten e-book napisałam z myślą o osobach, które naprawdę dopiero stawiają pierwsze kroki.

Starałam się przekazać wszystkie informacje w sposób przystępny i prosty. Zebrałam pytania od osób które dopiero zaczynają i zrobiłam solidny rachunek wspomnień — przypomniałam sobie, co sprawiało mi trudności, kiedy sama zaczynałam.

Na każdym etapie podaję ćwiczenia do wykonania. Niektóre są tylko przygotowaniem, inne wymagają szycia i wyobraźni. Ćwiczeń jest ponad 40 a rozdziałów 24 plus wstępy i podsumowania. Czyli: na jeden rozdział przypada prawie 2 ćwiczenia.

Nie zostawiam Cię z tym. Krok po kroku prowadzę Cię przez zawiłości dziedziny szycia. W e-booku motywuję Cię do pracy. Przygotowuję do kontynuacji prac podając nie tylko suche fakty ale też przykłady. Kiedy trzeba, przytaczam własne doświadczenia.

E-book ma ponad 200 zdjęć i szkiców. Dzięki temu łatwo zorientujesz się o czym piszę w tekście.

Jeśli mimo to będziesz mieć trudności, zawsze możesz do mnie napisać albo zadać pytanie na tajnej grupie na Facebooku. Informacje jak się do niej dostać, otrzymasz w wiadomości po zakupie.

Czy to nie za dużo informacji na początek?

Gdy zaczynałam pisać, wydawało mi się, że zmieszczę się z tym w maksymalnie 50 stronach (po składzie). Okazało się e-book się rozrósł.

Ten e-book ma Cię poprowadzić przez szycie konkretnego projektu od początku do końca, nawet jeśli teraz nie masz na ten temat żadnej wiedzy.

Całość to są tylko podstawowe informacje. I tak trzeba je znaleźć przed szyciem albo przekonać się na własnej skórze i w wyniku własnych błędów, że są one niezbędne.

Chyba lepiej dowiedzieć się tego wszystkiego zanim popełnisz błąd?

Potrafię już szyć - czy tego potrzebuję?

Jeśli dopiero zaczynasz i masz więcej pytań niż odpowiedzi, e-book zapewne rozwieje sporo Twoich wątpliwości.

Jednak jeżeli szyjesz już długo, większość informacji w nim zawartych może być dla Ciebie tylko powtórką. Ale może zainteresują Cię bonusy – część z nich nie będzie już później dostępna, a niektóre być może kiedyś trafią do sklepu jako osobne produkty.

Jedno jest pewne: to mój pierwszy pakiet więc teraz na pewno cena jest najbardziej okazyjna.

Jeśli masz wątpliwości — napisz do mnie na katarzyna@andres.pl.

Kiedy otrzymam zamówienie?

E-booka oraz wszystkie bonusy możesz pobrać niemal od razu po dokonaniu zakupu na dwa sposoby:

 1. Po opłaceniu zamówienia pojawi się ekran pobierania.
 2. Jeśli coś pójdzie nie tak, otrzymasz także oddzielnego maila, z linkami. Klikając w nie, pobierzesz produkt.

Jeśli w ciągu kilku godzin po zakupie nie otrzymasz zamówienia, sprawdź w swojej skrzynce pocztowej foldery spam oraz przeszukaj inne podkatalogi.

Gdyby nie było tam wiadomości albo coś nie działało, napisz do mnie na adres katarzyna@andres.pl, podając w wiadomości imię, nazwisko oraz e-mail – te same, które zostały użyte podczas zakupu.

Na jak długo dostanę dostęp?

Po zakupie otrzymasz możliwość pobrania pliku na swoje urządzenie. Możesz z niego korzystać bezterminowo.

Jeśli coś stanie się z tym plikiem, możesz pobrać go ponownie (pamiętaj aby zachować e-mail, który otrzymasz po zakupie).

Nie ma limitu pobrań a więc pliki dostępne są dopóki działam w sieci. Jeśli będę planowała zamknąć sklep, na pewno o tym poinformuję na stronie internetowej i w mediach społecznościowych a także w newsletterze.

Mówisz, że to tanio, czy w takim razie to jest pełnowartościowy produkt?

Choć szyję i uczę szycia już jakiś czas, to ten kurs w postaci e-booka jest moim pierwszym tego typu produktem. Chcę, aby dotarł do jak największej ilości osób.

Wraz z e-bookiem dostajesz karty pracy oraz dostęp do webinaru typu pytania i odpowiedzi.

Do kiedy e-book jest dostępny?

Na razie nie planuję wycofania e-booka ze sprzedaży.

Czy mogę dzielić się tym e-bookiem z innymi osobami?

Nie. Licencja jest jednoosobowa, a e-booki mogą być chronione znakiem wodnym.

Oczywiście nic się nie stanie, jeśli skorzystasz z tego razem z osobą, z którą mieszkasz i razem szyjesz, ale przekazanie tego e-booka komuś innemu, a tym bardziej większej ilości osób, narusza licencję.

Jakie pakiety są dostępne?

Na razie możesz wykupić jedynie pakiet podstawowy, który zawiera:

 • E-booka Jak zacząć szyć?
 • Karty pracy
 • Dostęp do webinaru uzupełniającego treść e-booka. Nagrałam go na podstawie pytań pierwszych użytkowników.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda zawartość , pobierz darmowy fragment e-booka Jak zacząć szyć?. W sekwencji mailowej po zapisie otrzymasz także linki do nagrania webinaru.

Czy dostanę fakturę VAT?

Tak, wpisz dane do faktury w polu na informacje dodatkowe. Moja firma jest podmiotowo zwolniona z VAT, a więc będzie to faktura ze stawką VAT 0%.

Faktury generowane są ręcznie, a więc trzeba na nie zaczekać. Faktura przyjdzie w oddzielnym mailu.

Masz jeszcze jakieś pytanie? Użyj formularza, aby się ze mną skontaktować.

Jeśli nie masz czasu

Aby wyciągnąć jak najwięcej korzyści z tego e-booka, trzeba z nim spędzić co najmniej godzinę-dwie tygodniowo przez kilka tygodni (oczywiście możesz też skumulować ten czas w weekend).

Dostaniesz ode mnie pełny przepis, ale samodzielnie wykonasz na jego podstawie ubranie.

Moja krawiecka historia

Kiedy w 2010 roku zaczynałam szyć, nie miałam obok siebie nikogo, kto mógłby mnie poprowadzić.

Wszystko było dla mnie nowe i obce.

Wielu rzeczy nauczyłam się sama. Korzystałam z książek i wiedzy dostępnej w internecie, ale bez opiekuna było ciężko. Nie wstydzę się powiedzieć, że popełniałam błędy, bo wiem, że dzięki nim dużo się nauczyłam. Gdy w końcu wzięłam udział w kursie, okazało się, że ten kurs nie jest mi już potrzebny.

Dzięki temu, że uczyłam się sama ale też od innych, mogę Ci pokazać, jak ustrzec się przed błędami i przykrymi niespodziankami. Wiem jakie błędy popełniają początkujący.

Pomogę Ci nauczyć się szycia jeśli startujesz od zera lub dopiero zaczynasz.


Jak zacząć szyć? 24 błędy, których łatwo unikniesz

Obecnie dostępny jest pakiet e-book i karty pracy.

E-book + karty pracy

 1. E-book Jak zacząć szyć? 24 błędy, których możesz uniknąć
 2. Karta pracy
 3. Karta pomiaru
 4. Dostęp do webinaru Jak zacząć szyć?
 5. Dostęp do webinaru uzupełniającego treść e-booka (Q&A)

Chcesz przetestować e-booka Jak zacząć szyć? Pobierz darmowy fragment

89 zł