Gdy zaczynałam uczyć się szycia, nie miałam pojęcia skąd brać dobre wykroje. O ile szycie na maszynie było dla mnie intuicyjne, o tyle wykroje – to była czarna magia. Te gotowe – z gazet często nie chciały na mnie pasować. Te z książek o konstrukcji były mało intuicyjne i nie wiedziałam co się tam skąd bierze. Często też myliłam się podczas rysowania i spod moich rąk wychodziły dziwadła.

Jednak nie poddałam się.

Pracowałam z wykrojami na własną rękę. Szukałam rozwiązań, starałam się pojąć co się z czego bierze. W końcu, po niezliczonych próbach i kilku latach, to wszystko zaczęło się w mojej głowie przejaśniać i nabierać sensu. Teraz już nie szyję z gotowych wykrojów a wszystko konstruuję sama.

Pozwól mi Ciebie także wprowadzić w świat własnoręcznie wykonanych wykrojów, a na ich podstawie – także ubrań.

Włącz film i zobacz jak tłumaczę modelowanie spódnicy rozszerzanej.

Nie potrafisz zrobić nawet najprostszego wykroju?

Z tym pakietem łatwo zaczniesz tworzyć pierwsze wykroje. Najpierw z e-bookiem skonstruujesz wykrój podstawowy, a później z nagrania webinaru nauczysz się go modelować i modyfikować.

E-book Spódnica podstawowa. Konstrukcja i szycie

W e-booku Spódnica podstawowa. Konstrukcja i szycie poprowadzę Cię krok po kroku od czystej kartki do konstrukcji spódnicy podstawowej. Pokazuję też, jak wprowadzić niektóre modyfikacje. Wszystko opisuję prostym językiem oraz uzupełniłam czytelnymi grafikami.

To doskonały punkt startowy nawet jeśli nie masz na swoim koncie żadnej konstrukcji ani nawet drobnych modyfikacji wykrojów.

Webinar Modelowanie i modyfikacje wykroju spódnicy

Podczas webinaru pokazuję jak wykorzystać skonstruowany wykrój podstawowy i na jego podstawie stworzyć wykrój na spódnicę, jakiej potrzebujesz. Pokazuję przykłady co zrobić aby uzyskać konkretny efekt. Na tej podstawie pomagam Ci zrozumieć tajniki wykrojów. Pokazuję wszystko krok po kroku, prostymi słowami i na konkretnych przykładach.

Mówisz konstrukcja – myślisz to skomplikowane?

W wielu podręcznikach krawieckich można znaleźć konstrukcje wykrojów podstawowych. Nie są one jednak przyjaźnie przedstawione: mieszanina przecinających się kresek i punktów, które nie wiadomo, gdzie się znajdują. Ten wymiar użyj tutaj, tamten gdzieś indziej, a na koniec ten trzeci podziel przez 20 i dodaj do niego 3 centymetry. Oszaleć można.

Co dokładnie znajdziesz w e-booku Spódnica podstawowa?

Ten e-book to coś zupełnie innego. Pisałam go tak, abyś mógł/mogła z niego skorzystać nawet jeśli nie jesteś mistrzem matematyki.

Prowadzę Cię za rękę krok po kroku:

 • Podpowiadam jak dobrać materiał.
 • Mówię, jakie wymiary z ciała zebrać.
 • Pokazuję, jak ich użyć.
 • Podaję podstawowe modyfikacje wykroju, takie jak:
  • kieszenie,
  • zapięcie na suwak,
  • rozcięcie lub kontrafałda.
 • Pomagam obliczyć zużycie materiału.
 • Podrzucam propozycje ułożenia na materiale.
 • A na koniec – podpowiadam, w jakiej kolejności zszywać kolejne elementy.

Czym różnią się moje konstrukcje od innych?

Przede wszystkim – czytelne i jasne grafiki oraz opisy.

W książkach do konstrukcji na ten temat znajdziesz zwykle jeden rysunek, który zawiera wszystko oraz jedną lub dwie stronę opisu konstrukcji, zawierającego wszystkie obliczenia. Co chwilę trzeba przerzucać wzrok pomiędzy opisem a rysunkiem, a często także pomiędzy różnymi stronami. Gdy te książki były pisane, nikt nie myślał o dobrym składzie. Z tego wszystkiego wynika, że bardzo łatwo się pogubić.

Koniec z zagmatwanymi instrukcjami

W e-booku Spódnica podstawowa. Konstrukcja i szycie sam opis konstrukcji zawiera 15 grafik. Przy każdej z nich umieściłam opis a także – jeśli były potrzebne – obliczenia. Ta część zajmuje 5 stron.

Myślisz, że to za dużo? Ja tak nie uważam. Dzięki takiemu ułożeniu widzisz dokładnie co należy zrobić, w każdym kolejnym kroku.

A co jeśli czegoś nie zrozumiem?

Jeśli okaże się, że któraś część e-booka jest niezrozumiała albo nie potrafisz wykonać jakiegoś kroku instrukcji, jestem w tym z Tobą. Wystarczy, że napiszesz do mnie wiadomość e-mail i opiszesz w czym jest problem. Odpowiem i pomogę.

Jeśli będzie trzeba stworzę nowe grafiki lub przygotuję webinar dla klientów.

To jest pierwsze wydanie e-booka, dlatego możesz liczyć na moje wsparcie.

Ten pakiet jest dla Ciebie, jeśli:

 • Jesteś średnio-zaawansowana
  Jeśli już trochę umiesz szyć, a jedynie masz problem z wykrojami, z tego pakietu nauczysz się solidnych podstaw a przy okazji stworzysz własny wykrój spódnicy.
 • Szyjesz ubrania
  E-book jest napisany pod kątem szycia ubrań, jednak jest tam też wiedza uniwersalna, która przyda Ci się przy dowolnym projekcie.
 • Chcesz nauczyć się pracować z wykrojami
  Ten pakiet to doskonały start w świat wykrojów. Po co kupować gotowe, które i tak trzeba dopasowywać albo modyfikować ich wygląd skoro można stworzyć własne, narysowane od razu na odpowiednie wymiary?
 • Masz ambicje lub chęć do nauki
  Jeśli gotowe projekty i wykroje to dla Ciebie za mało i chcesz zmierzyć się czymś bardziej zaawansowanym, ogromnie Ci kibicuję. Chcę przejść z Tobą tę drogę i jeśli pozwolisz, poprowadzę Cię przez skróty, których sama kiedyś nie znałam.

To jak? Idziemy?

Dla kogo ten e-book NIE JEST?

 • Dla niecierpliwych
  Jeśli chcesz mieć efekt tuż po kupieniu i nie masz czasu na naukę, to niewiele skorzystasz. W e-booku znajdziesz przejrzystą instrukcję, ale trzeba jej użyć, aby zobaczyć rezultat.

Dostaniesz ode mnie przepis, ale samodzielnie wykonasz na jego podstawie ubranie.

Moja krawiecka historia

Kiedy około 11 lat temu zaczynałam szyć, nie miałam obok siebie nikogo, kto mógłby mnie poprowadzić. Wszystko było dla mnie nowe i obce. Bardzo wielu rzeczy nauczyłam się sama. Korzystałam z książek i wiedzy dostępnej w internecie, ale bez opiekuna było mi ciężko. Nie wstydzę się powiedzieć, że popełniałam błędy, bo wiem, że dzięki temu bardzo dużo zyskałam.

Gdy w końcu zdecydowałam się wziąć udział w kursie, okazało się, że większość rzeczy już wiem i ten kurs nie jest mi potrzebny. Przeznaczyłam bardzo dużo czasu na to, żeby nauczyć się tego sama, ponieważ nie miałam od kogo się uczyć.

Co mam dla Ciebie?

Przygotowałam dla Ciebie pakiet: webinar i e-book. Na jego podstawie stworzysz idealnie na swoje wymiary, wymarzony wykrój spódnicy, a gdy będziesz potrzebować zmiany, po prostu go przemodelujesz. Z tym zestawem stworzysz wiele wykrojów spódnic, dopasowanych do siebie i swoich potrzeb.

(…)czytało się naprawdę przyjemnie i daje poczucie “dasz radę, odwagi, maszyna cię nie zje”.

klientka o e-booku “Jak zacząć szyć?”

POLECANY

Pakiet: [webinar + e-book]

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed promocją: 98 zł


Webinar Modelowanie i modyfikacje wykroju spódnicy

 • Nagranie webinaru
 • Karty pracy do webinaru
  • konspekt
  • przykłady przedstawione podczas webinaru
  • zadania do samodzielnego wykonania

E-book Spódnica podstawowa. Konstrukcja i szycie

 • Ponad 50 stron
 • Gotowy do druku
 • Przygotowany do czytania na telefonie

Webinar
Modelowanie i modyfikacje wykroju spódnicy

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed promocją: 49 zł


Webinar Modelowanie i modyfikacje wykroju spódnicy

 • Nagranie webinaru
 • Karty pracy do webinaru
  • konspekt
  • przykłady przedstawione podczas webinaru
  • zadania do samodzielnego wykonania

E-book
Spódnica podstawowa. Konstrukcja i szycie

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed promocją: 49 zł


E-book Spódnica podstawowa. Konstrukcja i szycie

 • Ponad 50 stron
 • Gotowy do druku
 • Przygotowany do czytania na telefonie

Rekomendacje

Chciałabym mieć tego e-booka, kiedy zaczynałam

Dorota

E-book jest naprawdę ciekawy. Pozwala wziąć głęboki oddech i pomaga na spokojnie poukładać podejście do szycia. To może nie podręcznik uczący wielu konkretnych technik, ale świetny przewodnik po tym, jak się zorganizować na początku swojej przygody z szyciem. Jak nie spanikować i jak się zaprzyjaźnić ze swoją maszyną. Daje poczucie, że co prawda ambitny cel jest motywacją, ale ważna jest też radość z podróży – e-book uczy, że dzięki właściwemu podejściu, cały proces tworzenia uszytków będzie frajdą. Kto wie, dla ilu osób szycie stanie się dzięki temu pasją.

Estera

Z Kasią zdarzyło mi się współpracować przy okazji organizacji warsztatów szycia podczas festiwalu, którego jestem Dyrektorem.

Warsztaty z Kasią to gratka nie tylko dla tych, którzy kochają szyć i potrzebują rozszerzyć swój kunszt o krawiectwo ciężki, ale także dla zupełnych laików – jak ja!

Kasia ma ogromną wiedzę, którą przekazuje w sposób jasny i przystępny.

Jej przygotowanie do warsztatów było bez zarzutu, a po ich zakończeniu wiele osób zaczęło szyć ! Myślę, że to najlepsza rekomendacja i komplement 😉

Nic nie daje większej satysfakcji niż samodzielnie uszyty element odzieży.

Serdecznie polecam!

Agnieszka De Neve

Warsztaty z Kasią to była czysta przyjemność – w przecudownej atmosferze ciepła i OCEANU cierpliwości wszystkie wątpliwości były rozwiane, a każde pytanie uzyskało rzeczową i konkretną odpowiedź.

Kasia ma niesamowitą wiedzę na temat krawiectwa wysokiego – wiem, że dzisiejsze krawcowe nie wykorzystują tych technik – tym bardziej więc warto zgłębić je we własnym zakresie, żeby mieć świetnie odszyte ubrania na lata – w dodatku własnoręcznie wykonane!

Agata Chachurska


Swego czasu igły do szycia bałem się tak samo, jak tej u lekarza czy dentysty. Na sam widok tegoż przyrządu robiło mi się słabo. Niestety, aktywność rekonstrukcyjna w pewnym momencie zmusiła mnie do nauki i odnalezienia tej nieszczęsnej igły w stogu siana. Dzięki Pani Katarzynie Andres odkryłem, że przez ucho igielne co prawda wielbłąd nie przejdzie, ale nitka już tak. Zrozumiałem, że ta nitka ma potężną moc sprawczą. Otóż po zbyt intensywnych walkach ramię w ramię z kolegami i koleżankami w okopach/polach/rzekach tudzież późniejszej integracji w obozowisku, odgłos rozrywanego materiału/urwanego guzika w kurtce mundurowej lub spodniach w wyniku nauki Pani Katarzyny nie oznacza już dla mnie końca świata. Życie stało się prostsze, a świat mniej dziurawy.

Pozdrawiam i polecam.

Aleksander Bujak


Miałam okazję uczestniczyć w przyspieszonym kursie szycia dla rekonstruktorów i muszę przyznać, że Kasia to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Kompetentna, cierpliwa i potrafiąca dostosować poziom swoich lekcji do uczestników. Nauczyłam się kilku sztuczek, dzięki którym szycie idzie mi znacznie łatwiej. Serdecznie polecam kurs każdej osobie, która rozpoczyna swoją przygodę z szyciem.

Dominika Jachymiak


Często zadawane pytania

Czy dam sobie radę?

Jestem przekonana, że tak! Ten pakiet przygotowałam tak, aby tworzył logiczną całość.

W e-booku opisałam podstawową konstrukcję i dodałam wskazówki dotyczące szycia, natomiast webinar pokazuje jak z tych podstaw stworzyć coś zaawansowanego lub nietypowego.

Potrafię już modyfikować wykroje – czy tego potrzebuję?

Jeśli modyfikujesz wykroje to może nie potrzebujesz całego pakietu, a jedynie e-booka z opisem konstrukcji. Dzięki temu stworzysz spódnicę na swoje wymiary.

Kiedy otrzymam zamówienie?

Webinar będzie gotowy do obejrzenia 22 maja 2022 do końca dnia. Jeśli kupujesz po tej dacie, dostaniesz dostęp do webinaru od razu po zakupie.

E-booka możesz pobrać niemal od razu po dokonaniu zakupu na dwa sposoby:

 1. Jeśli nie założysz konta w sklepie:
  • Po opłaceniu zamówienia pojawi się ekran pobierania.
  • Jeśli coś pójdzie nie tak, otrzymasz także oddzielnego maila, z linkami. Klikając w nie, pobierzesz produkt.
 2. Jeśli podczas zakupu założysz konto:
  • Masz dodatkową możliwość zalogowania się i pobrania e-booka w dowolnym momencie.

Jeśli w ciągu kilku godzin po zakupie nie otrzymasz zamówienia, sprawdź w swojej skrzynce pocztowej foldery spam oraz przeszukaj inne podkatalogi.

Gdyby coś nie działało, napisz do mnie na adres katarzyna@andres.pl, podając w wiadomości imię, nazwisko oraz e-mail – te same, które zostały użyte podczas zakupu.

Na jak długo dostanę dostęp?

Po zakupie otrzymasz możliwość pobrania pliku na swoje urządzenie. Możesz z niego korzystać bezterminowo.

Jeśli coś stanie się z tym plikiem, możesz pobrać go ponownie (pamiętaj aby zachować e-mail, który otrzymasz po zakupie).

Nie ma limitu pobrań a więc pliki dostępne są dopóki działam w sieci. Jeśli będę planowała zamknąć sklep, na pewno o tym poinformuję na stronie internetowej i w mediach społecznościowych a także w newsletterze.

Otrzymasz także link do filmu. Zapewniam dostęp do tego filmu przez co najmniej rok od zakupu.

Do kiedy dostępny jest ten pakiet?

Na razie nie planuję wycofania tego pakietu ze sprzedaży.

Czy mogę dzielić się tym e-bookiem oraz webinarem z innymi osobami?

Nie. Licencja jest jednoosobowa, a e-booki mogą być chronione znakiem wodnym.

Oczywiście nic się nie stanie, jeśli skorzystasz z tego razem z osobą, z którą mieszkasz i razem szyjesz, ale przekazanie tego e-booka komuś innemu, a tym bardziej większej ilości osób, narusza licencję.

Czym różnią się dostępne pakiety?

W tej możesz wykupić oddzielnie dostęp do webinaru oraz e-booka. Możesz je też kupić razem.

Czy dostanę fakturę VAT?

Tak, wpisz dane do faktury w polu na informacje dodatkowe. Moja firma jest podmiotowo zwolniona z VAT, a więc będzie to faktura ze stawką VAT 0%.

Faktury generowane są ręcznie, a więc trzeba na nie zaczekać. Faktura przyjdzie w oddzielnym mailu.

Masz jeszcze jakieś pytanie? Użyj formularza, aby się ze mną skontaktować.